Vegetariánství jako životní názor
Tito lidé odmítají také jíst maso, protože jeho produkce způsobuje další devastaci přírody. Pastviny, na kterých se hospodářská zvířata pasou, se začínají stále více rozšiřovat a tím se zvyšuje jejich plocha na úkor lesů.
Také nakládání se zvířaty určenými na porážku není záviděníhodné. Zvířata jsou často vezeny nákladními auty nebo kamiony, jsou stresované hlukem, zápachem z výfukových plynů a na konci je čeká smrt na jatkách.
Toto si bohužel lidé, kteří nakupují maso a masné produkty často neuvědomují, v supermarketu si koupí pouze v hezky vyvedeném grafickém obalu už jen zabalený nakrájený salám, ale vůbec neví, jak muselo zvíře, ze kterého produkt pochází, trpět. Je dost známé i rčení „kdyby měly jatka stěny ze skla“. Ano, je to dokonce i doloženo experimentem, kdy u pultů s masnými výrobky zákazníkům promítali videa z porážky. Ten den si masné výrobky koupil jen zlomek spotřebitelů.
Dalšími minusy je zacházení se zvířaty přímo na jatkách, bývá často necitlivé a potravinářské firmy jsou pouze hnány touhou po zisku, bez toho, aby se snažily utrpení zvířat na jatkách nějak zamezit anebo alespoň zmírnit.
Lidé, kteří se rozhodli pro vegetariánství, si více hlídají svůj jídelníček, zajímají se, které potraviny jim nahradí maso a také se snaží stravovat zdravě. Je to tím, že sledují obsah vitamínů, stopových prvků a bílkovin v jednotlivých potravinách.
Impulsem k tomu, proč se stát vegetariánem Onlinechlap je u většiny lidí hlavně etické hledisko, dalším podnětem může být i snaha zdravě se stravovat. Konzumace masných výrobků totiž souvisí s karcinomem trávicího ústrojí.
Vegetariánství má i mnoho odnoží, můžete být flexivegetarián – to znamená, že si občas dáte třeba rybu nebo zvěřinu (která žila volně v přírodě), lakto-ovo-vegetarián (jedí mléčné výrobky a vejce) nebo striktní vegan (nejí nic živočišného, ani mléko, vejce a produkty z medu).